Jak si sami nabrousit diamantový kotouč?

Často se nás ptáte, jak oživit tupý diamantový kotouč, když už nechce řezat? Jednou z možností je nechat ostří odborně nabrousit. Co když však právě pracujete na stavbě, času je málo a nůž na řezání dlaždic nebo obkladů se otupil. Přinášíme vám jednoduché a účinné řešení.

Jak oživit nudný disk

1. Pokud používáme elektrický diamantový řezák na dlaždice a kámen opravdu často nebo pro řezání velmi tvrdých materiálů, diamantový kotouč se čas od času otupí. Čepel přestane řezat stavební materiál a v tomto okamžiku je nutné práci přerušit a nůž nabrousit, aby nedošlo k dalšímu poškození.

2. K čištění a broušení diamantových kotoučů je nutné mít u sebe keramický blok. Slouží k obnovení ostrosti diamantového kotouče. Takový keramický blok najdete v naší nabídce a jeho cena se pohybuje kolem 10 €. Má mnohostranné využití a doporučujeme ji všem stavitelům, kteří často pracují s elektrickou řezačkou na dlaždice.

Keramický blok pro broušení a ostření čepele

3. Nůž na řezačce musí být zastaven tak, aby se nemohl pohybovat. Poté umístíme keramický blok do dráhy řezného kotouče a snížíme chlazení vodou na jednu třetinu.

4. Spusťte řezný kotouč a oběma rukama jemně přitlačte keramický blok ke kotouči. Řezný kotouč je vypálen do keramického bloku. Dávejte pozor, abyste keramický blok neprořízli, ale pilujte pouze do hloubky řezné hrany řezného kotouče.

5. Jemným vychylováním keramického bloku můžeme vést ostření čepele, jak ukazuje video. Tento postup můžete několikrát opakovat, abyste dosáhli co nejlepší ostrosti čepele.

6. Poté uvedeme elektrickou pilu do původního stavu – uvolníme řeznou hlavu, zapneme vodní chlazení na plný výkon a pokusíme se proříznout řezaný materiál. Při správném postupu by měl být diamantový kotouč naostřen.

Celý postup obnovy diamantového disku si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

V naší nabídce najdete širokou škálu diamantových kotoučů pro mokré i suché řezání. Diamantové kotouče nabízíme přímo od renomovaných výrobců CARAT, Rubi, Solga Diamant nebo Sima. Kotouče jsou určeny k řezání různých materiálů. V naší nabídce si každý najde něco pro sebe. Kromě toho nabízíme keramické bloky pro čištění a broušení kotoučů.

Tento článek byl napsán ve spolupráci s www.profiobkladac.sk

Loading

Další články