Diamantové kotouče RUBI ECD 2v1 – všestranní pomocníci obkladače

Článek o víceúčelových diamantových kotoučích RUBI ECD 2in1 SUPERPRO.

Na konci roku 2017 uvedla společnost RUBI na trh diamantový kotouč řady ECD. Čepel je jedinečná svým víceúčelovým ostřím, které se skládá z oboustranně galvanicky pokovených stran čepele s diamanty. Tato konstrukce umožňuje řezat různé materiály za sucha a zároveň brousit povrchy bez nutnosti výměny kotouče, takže získáte výrobek 2v1. Je vhodný pro materiály, jako jsou různé obklady z přírodního kamene nebo keramické materiály o tloušťce menší než 25 mm. Vysoká kvalita kotouče a čepele SUPERPRO je předpokladem pro dosažení čistého a kvalitního řezu a povrchové úpravy. Tato funkce 2v1 vám ušetří čas a námahu při výměně kotoučů i při řezání.

Díky závitovému připojení M14 můžete kotouč ECD připojit přímo k úhlovým bruskám. Kotouč je v našem obchodě k dispozici ve dvou průměrech: Ø115 a Ø125 mm.

Výhody kotoučů RUBI ECD 2in1 SUPERPRO

Diamantový kotouč ECD má galvanicky pokovenou vrstvu, takže vibrace vznikající při řezání nebo broušení jsou výrazně eliminovány, což umožňuje snadněji dosáhnout kvalitní a přesné povrchové úpravy.
Různorodost používaných materiálů (dlaždice, kamenina, porcelán, mramor, žula atd.) a různé situace, které vznikají při obkládání a řezání (přímé řezy, úhlové řezy, povrchové úpravy atd.), vyžadují profesionální nástroje, což tento univerzální kotouč ECD splňuje.


Oboustranné ostří navíc zvyšuje jeho výkon a odolnost.

Video o discích RUBI ECD 2in1 SUPERPRO

Proč nejsou všechny čepele oboustranné?

Aby byla práce s nožem bezpečná, jsou jeho upevňovací šrouby zapuštěné, což zajišťuje dokonalou rovinu vnějšího okraje kotouče a také to, že se šrouby při broušení nepoškodí. Vzhledem k použití obou stran kotouče obsahuje RUBI dvě sady upevňovacích otvorů a toto otočení můžete provést pouze jednou!

RUBI ECD 2in1 SUPERPRO při práci
Řezání ECD kotoučem vlevo, broušení vpravo

Možná se ptáte, že když je oboustranný kotouč pro práci tak výhodný, proč ho můžeme otáčet jen jednou a ne častěji?

Důvodem, proč lze kotouč otočit pouze jednou, je potřeba bezpečnosti, kterou společnost RUBI bere velmi vážně. Aby se snížila jeho hmotnost a zároveň se usnadnil odvod tepla vznikajícího při řezání, společnost RUBI ho navrhla s hliníkovým držákem.
Pokud by se diamantová deska kotouče opakovaně nasazovala a snímala, pouzdra šroubů by nakonec ztratila potřebný krouticí moment a hrozilo by nebezpečí rozpojení během používání kotouče. Z tohoto důvodu společnost RUBI nenabízí desku jako náhradní díl.

Společnost RUBI vyrábí široké portfolio diamantových kotoučů, ale ECD kotouče jsou jedním z obzvláště zajímavých produktů díky své všestrannosti, odolnosti a úspoře nákladů, úsilí a času.

Loading

Další články

Tipy a triky, jak šikovně odstranit staré dlaždice

Když se rozhodnete renovovat svůj dům, byt apod. další prostor, kromě počátečního plánování je třeba řešit i praktickou část. Praktická část rekonstrukce začíná demoliční fází, během níž se provádí…

Loading