Diamantové kotouče RUBI ECD 2v1 – všestranní pomocníci obkladače

Článek o víceúčelových diamantových kotoučích RUBI ECD 2v1 SUPERPRO.

Na konci roku 2017 uvedla společnost RUBI na trh diamantový kotouč řady ECD. Čepel je jedinečná svým víceúčelovým ostřím, které se skládá z oboustranně galvanicky pokovených stran čepele s diamanty. Tato konstrukce umožňuje řezat různé materiály za sucha a zároveň brousit povrchy bez nutnosti výměny pilového kotouče, takže získáte výrobek 2v1. Je vhodný pro materiály, jako jsou různé obklady z přírodního kamene nebo keramické materiály o tloušťce menší než 25 mm. Vysoká kvalita ostří a nože SUPERPRO je předpokladem pro dosažení čistého a kvalitního řezu a povrchové úpravy. Tato funkce 2v1 vám ušetří čas a námahu při výměně nožů i při řezání.

Díky závitovému připojení M14 můžete kotouč ECD připojit přímo k úhlovým bruskám. Kotouč je v našem obchodě k dispozici ve dvou průměrech: Ø115 a Ø125 mm.

Výhody nožů RUBI ECD 2v1 SUPERPRO

Diamantový kotouč ECD má galvanicky pokovenou vrstvu, takže vibrace vznikající při řezání nebo broušení jsou výrazně eliminovány, což umožňuje snadněji dosáhnout kvalitní a přesné povrchové úpravy.
Různorodost používaných materiálů (dlaždice, kamenina, porcelán, mramor, žula atd.) a různé situace, které vznikají při obkládání a řezání (přímé řezy, úhlové řezy, povrchové úpravy atd.), vyžadují profesionální nástroje, což tento univerzální nůž ECD splňuje.

Navíc oboustranná čepel zvyšuje její výkon a odolnost.Proč nejsou všechny čepele oboustranné?

Aby byla práce s nožem bezpečná, jsou jeho upevňovací šrouby zapuštěné, což zajišťuje dokonalou rovinu vnějšího okraje nože a také to, že se šrouby při broušení nepoškodí. Vzhledem k použití obou stran kotouče obsahuje RUBI dvě sady upevňovacích otvorů a toto otočení můžete provést pouze jednou!

Možná se ptáte, že když je oboustranný nůž pro práci tak výhodný, proč ho můžeme otáčet jen jednou a ne častěji?

Důvodem, proč lze naviják otočit pouze jednou, je potřeba bezpečnosti, kterou společnost RUBI bere velmi vážně. Aby se snížila hmotnost nože a zároveň se usnadnil odvod tepla vznikajícího při řezání, navrhla společnost RUBI tento nůž s hliníkovým držákem.
Pokud by se diamantová deska kotouče opakovaně nasazovala a snímala, pouzdra šroubů by nakonec ztratila potřebný krouticí moment a hrozilo by nebezpečí rozpojení během používání kotouče. Z tohoto důvodu společnost RUBI nenabízí jako náhradu diamantový kotouč.

Společnost RUBI vyrábí široké portfolio diamantových kotoučů, ale ECD kotouče jsou jedním z obzvláště zajímavých produktů díky své všestrannosti, odolnosti a úspoře nákladů, úsilí a času.

Tento článek vznikl ve spolupráci s profiobkladac.sk

Loading

Další články

Tipy a triky, jak šikovně odstranit staré dlaždice

Když se rozhodnete renovovat svůj dům, byt apod. další prostor, kromě počátečního plánování je třeba řešit i praktickou část. Praktická část rekonstrukce začíná demoliční fází, během níž se provádí…

Loading