Představujeme značku KAUFMANN a její řezačky.

A2E, sro Vám představuje značku Kaufmann, výrobce kvalitních stavebních nástrojů a její nabídku ručních řezaček na dlaždice rozdělených v řadách STANDARD, ROCK a PRO.

společnost KAUFMANN vznikla v roce 1957 v Rakousku a už od 80. let se zabývá výrobou nástrojů pro stavaře a obkladače. Mezi tyto nástroje, které můžete najít i v našem e-shopu tiler-market.cz, Patří i ruční řezačky řady STANDARD , ROCK a PRO .

Všechny 3 řady řezaček patří mezi profesionální nástroje, což znamená, že jsou vyrobeny z odolných materiálů a poskytují vysoký komfort při práci. Jsou určeny pro řezání keramických, kamenných a skleněných dlaždic.

  • Řada STANDARD nabízíme v délkách od 630 mm do 1250 mm. Podstava je standardně vyrobena z oceli, pouze při délce 630 mm může být vyrobena z hliníku.
  • Řada ROCK nabízíme v délkách od 630 mm do 1250 mm. Podstava je standardně vyrobena z oceli, pouze při nejkratším rozměru může být vyrobena z hliníku.
  • Řada PRO nabízíme v délkách od 630 mm do 1550 mm. Podstava je standardně vyrobena z oceli, pouze při nejkratším rozměru může být vyrobena z hliníku.

Řezačky s délkou 920 mm a více mohou být vybaveny dvěma vodícími lištami a kolečky, které usnadňují jejich přenášení.

Díky pevné vodicí liště, nastavitelnému pravítku pro 90 a 45-stupňové řezy. Přesné a odolné řezací hlavě s kuličkovými ložisky s nimi dosáhnete vždy přesné řezy. Jejich součástí je i zamykatelná “lámačka” dlaždic s tlakovou silou až 1000 kg s bezpečnostními zarážkami. Ručka s pogumovanou protiskluzovou úpravou a plastové nožičky také s protiskluzovou úpravou zvyšují komfort a výkonnost při práci. Pro snadnější přenositelnost má každá řezačka zamykací mechanismus řezací hlavy zabraňující pohybu při manipulaci.


Mezi jednotlivými řadami řezaček existují i rozdíly, které zlepšují výkonnost a komfort při práci a přenášení. Měřicí pravítko na řadě STANDARD má délku jen 340 mm, Zatímco při řadách ROCK a PRO až 430 mm.

Rady ROCK a PRO mají rozdílný tvar uchycení řezacího kolečka, který je navržen pro co nejlepší viditelnost při řezání pravou rukou.
Také obsahují boční nastavitelné podpěry na rozšíření a podepření dlažby při širší dlažbě nebo diagonálních řezech a ručku pro snadnější přenášení.
Rozdíl mezi řadami PRO a ROCK je také v tom, že při ROCK-u se řeže směrem proti (ke) pravítku, kdežto při řadě PRO směrem od pravítka.
Tyto řezačky jsou určeny pro praváky. Řezačky určené pro leváky mají označení TWIST.


Společnost A2E, sro Vám nabízí i širokou nabídku příslušenství a náhradních dílů Kaufmann, díky kterým bude Vaše řezačka vždy připravena k práci.
Autor: A2E, s.r.o.

Tento článek vznikl ve spolupráci s www.profiobkladac.sk

Loading

Další články

Tipy a triky, jak šikovně odstranit staré dlaždice

Když se rozhodnete renovovat svůj dům, byt apod. další prostor, kromě počátečního plánování je třeba řešit i praktickou část. Praktická část rekonstrukce začíná demoliční fází, během níž se provádí…

Loading

Jak si sami nabrousit diamantový kotouč?

Často se nás ptáte, jak oživit tupý diamantový kotouč, když už nechce řezat? Jednou z možností je nechat ostří odborně nabrousit. Ale co když zrovna pracujete na stavbě, není času nazbyt.

Loading