Srovnání tří systémů pro velkoformátové obklady – RUBI vs. BATTIPAV vs. KAUFMANN

Srovnání tří systémů pro řezání a manipulaci s velkoformátovými dlaždicemi od společností RUBI, Battipav a Kaufmann.

V současné době je stále populárnější moderní trend pokládky velkoformátových obkladů a dlažeb. Není neobvyklé, že velkoformátové dlaždice mají délku strany více než 2 metry. Pro pokládku tak velkých a těžkých dlaždic nestačí běžné nářadí. Proto několik výrobců nabízí nástroje a systémy pro práci s velkoformátovými dlaždicemi. V tomto článku bychom vám rádi představili výrobky 3 výrobců – RUBI, BATTIPAV a KAUFMANN, které najdete také v našem obchodě. Abychom vám usnadnili rozhodování, porovnáme jejich vlastnosti a technické parametry.

Začneme představením systémů

Značka RUBI má k dispozici několik modelů pro práci s velkoformátovými dlaždicemi:

 1. Systém RUBI SLIM
 2. Kotoučové pily RUBI TC s příslušenstvím
 3. Systém RUBI SLAB

RUBI SLIM System je skupina výrobků určených k řezání a manipulaci s velkoformátovými dlaždicemi. Systém se skládá z:

 • SLIM CUTTER PLUS – řezací systém obsahuje kolejnice, vakuové přísavky, řezací vozík a lámací nástroj.
 • SLIM EASY TRANS – manipulační systém určený k usnadnění přenosu a pokládky obkladů a dlažeb.
 • Sada příčníků pro SLIM EASY TRANS – příčníky zvyšují nosnost a použitelnost manipulačního systému SLIM EASY TRANS.

Kotoučové pily RUBI řady TC v kombinaci s vodicími lištami a dalším příslušenstvím umožňují řezání velkoformátových obkladů. Výrobce nabízí následující modely:

Systém RUBI SLAB je řada výrobků určených pro nejnáročnější velkoformátové obklady. Skládá se z:

 • Manipulační systém RUBI SLAB TRANS HEAVY DUTY – systém pro snadnější manipulaci s velkoformátovými dlaždicemi s nosností až 140 kg.
 • Pracovní stůl RUBI SLAB System – stůl je určen k řezání a manipulaci s obklady a dlažbou.
 • Pracovní vozík RUBI SLAB System – pro snadnější přepravu velkých a těžkých dlaždic
 • Vakuová přísavka RUBI SLAB System – přídavná vakuová přísavka zvyšuje pohodlí a bezpečnost při manipulaci s dlaždicemi.
 • RUBI SLAB HEAVY DUTY bag – odolná taška pro snadnější přenášení a ochranu manipulačního systému RUBI SLAB TRANS HEAVY DUTY

Italský výrobce BATTIPAV má užší sortiment nástrojů pro práci s velkoformátovými obklady. Nabídka obsahuje:

 • BATTIPAV LAMPOCut – ruční řezací stroj sestávající z vodicích lišt, řezacího vozíku, vakuových přísavek a 2 lámacích nástrojů.
 • BATTIPAV AGILE System – manipulační systém pro velkoformátové dlaždice
 • BATTIPAV AGILE System Light – jednodušší verze manipulačního systému AGILE pro velkoformátové dlaždice
 • BATTIPAV MULTI Bench – pracovní stůl s velkou pracovní plochou a vysokou nosností pro velkoformátové dlaždice
 • BATTIPAV SUPREME 320S INFINITY portálová pila – elektrická stavební pila s délkou řezu až 320 cm

Rakouský výrobce KAUFMANN nabízí 1 výrobek pro práci s velkoformátovými dlaždicemi:

 • KAUFMANN TopLine Pro Rail – ruční řezačka na velkoformátové obklady, obsahuje lišty s přísavkami, řezací vozík, lámací kleště, brašnu.

Porovnání řezných nástrojů

V tabulce jsou přehledně uvedeny vlastnosti jednotlivých řezných nástrojů, včetně elektrických fréz vhodných pro velké formáty.

 RUBI SLIM CUTTER PLUSBATTIPAV LAMPO CutKAUFMANN TopLine Pro RailPila RUBI TC-125 se sadou líšt a svorekPila BATTIPAV SUPREME 320S INFINITY
Max. délka řezu (cm)310320335320320
Max. tloušťka materiálu (mm)10 (15 s přídavným jističem)2582585
Délka tyče/stolu (cm)110165172,5110320
Počet lišt3223
Lámací nástrojAnoAno, 2xAnoNeNe
Přísavka3x3x6x2xNe
Řezný kolesko/kotoučEXTREME ø22 mmø15 mm, ø22 mmØ16 mmØ125 mmNe
TaškaAnoNeAnoAno (kufřík + taška)Ne
Power230 V400 V

Všechny nástroje používají řezací vozíky, které se pohybují po kolejnicích pomocí kvalitních kol s ložisky. Všechny umožňují řezání dlaždic o minimální délce 310 cm. V tomto parametru vyniká kolejnice TopLine Pro Rail společnosti Kaufmann s maximální délkou 335 cm.

Větší rozdíly jsou v maximální tloušťce řezaného materiálu. Zde vyniká systém Battipav Lampo Cut, který umožňuje řezání dlaždic o tloušťce až 25 mm. Tuto tloušťku zvládne díky dvěma lámacím nástrojům, z nichž jeden je určen speciálně pro silnější dlaždice. S nástrojem RUBI můžete řezat dlaždice o tloušťce 10 mm, přibližně. 15 mm při zakoupení lámacího nástroje RUBI (referenční číslo: 18917). V tomto parametru se TopLine Pro s max. tloušťka materiálu 8 mm. Elektrické pily umožňují řezat i silnější materiály. Jejich tloušťka závisí na velikosti čepele, u modelu RUBI TC je to 25 mm, u modelu Battipav Supreme 85 mm při 1 zdvihu.

Všechny 3 ruční řezací nástroje a pila RUBI TC využívají principu spojení několika pásů do jednoho kusu a jejich upevnění na dlaždici pomocí dodaných vakuových přísavek nebo dokonce svorek. Řezací vozík nebo pila se pak pohybují po spojených kolejnicích.

Tři ruční řezací systémy mají v balení lámací nástroje a řezací kotouče. Battipav se dodává se dvěma lámacími nástroji a dvěma koly. Elektrická pila RUBI TC-125 je dodávána s diamantovým řezným kotoučem RUBI TCR-125 SUPERPRO.

Pokud jde o přenosnost a skladování, pouze Battipav nedodává své nářadí s brašnou. U pily Supreme je to pochopitelné, u pily Lampo Cut je nutné zakoupit tašku zvlášť.

Výhodou ručních řezacích systémů oproti elektrickým frézám je jistě čistší práce, menší hlučnost a práce bez nutnosti elektrické energie. Výhodou elektrických fréz TC a Supreme je jejich univerzálnější použití a pohodlnější řezání silnějších materiálů s možností vodního chlazení. Další nevýhodou elektrické pily Battipav Supreme je její vyšší cena.

Srovnání manipulačních systémů

Manipulační systémy nabízí pouze společnosti RUBI a Battipav. Oba výrobci nabízejí vysoce kvalitní profilované lišty, možnosti nastavení délky lišt, ergonomické rukojeti, vysoce kvalitní vakuové přísavky pro bezpečnější a snadnější přenášení a pokládku velkých a těžkých dlaždic. Jednodušším systémem od RUBI je SLIM EASY TRANS, který konkuruje systému AGILE Light od společnosti Battipav. Systém Battipav má o něco vyšší nosnost, ale po doplnění vakuových přísavek a příčníků můžete nosnost systému RUBI zvýšit až na 110 kg.

Výrobci nabízejí také robustnější manipulační systémy, například RUBI SLAB TRANS HEAVY DUTY a BATTIPAV AGILE System. Systém SLAB TRANS vyniká lepší podporou rozměrů dlaždic, zatímco systém AGILE se vyznačuje nosností až 240 kg a mobilním vozíkem, který usnadňuje jeho přenášení. Mobilní vozík RUBI SLAB TROLLEY lze zakoupit samostatně pro oba systémy RUBI.

Příslušenství

RUBI i Battipav nabízejí také další příslušenství pro řezné nástroje a manipulační systémy. Oba výrobci nabízejí pracovní stoly s vynikajícími rozměry:


Oba stoly mají skládací konstrukci, možnost spojení několika stolů do jednoho, ale pouze Battipav nabízí možnost připojení k elektrické pile, čímž můžete rozšířit pracovní plochu pily. Výhodou stolu RUBI SLAB je vyšší nosnost až 250 kg ve srovnání s 200 kg u stolu Battipav MULTI Bench.

RUBI nabízí i další příslušenství pro své systémy, jako jsou příčné lišty (č. v.: 18819) pro SLIM EASY TRANS, přídavné vakuové přísavky (č. v.: 18827) pro RUBI SLAB TRANS HEAVY DUTY, pojízdný vozík RUBI SLAB, vakuové přísavky (č. v.: 18957) pro pilu TC-125 nebo lámací nástroj (č. v.: 18917).

V našem obchodě bude brzy k dispozici nový a vylepšený manipulační systém SLIM EASY TRANS PLUS.

K systému Battipav AGILE lze přidat vakuové přísavky (referenční číslo: SP11032) a zvýšit tak jeho nosnost.

V našem obchodě najdete také kompletní sady pro řezání a manipulaci s velkoformátovými dlaždicemi za výhodnější ceny než při nákupu jednotlivých produktů.

Doufáme, že vám tento článek pomohl lépe porozumět nabídce nástrojů pro práci s velkoformátovými dlaždicemi. Širokou škálu nástrojů a příslušenství pro velké formáty dlaždic najdete v samostatném katalogu. kategorie obchodu. Pokud přesto potřebujete poradit, jsme vám k dispozici.

Tento článek vznikl ve spolupráci s profiobkladac.sk

Loading

Další články

Tipy a triky, jak šikovně odstranit staré dlaždice

Když se rozhodnete renovovat svůj dům, byt apod. další prostor, kromě počátečního plánování je třeba řešit i praktickou část. Praktická část rekonstrukce začíná demoliční fází, během níž se provádí…

Loading

Jak si sami nabrousit diamantový kotouč?

Často se nás ptáte, jak oživit tupý diamantový kotouč, když už nechce řezat? Jednou z možností je nechat ostří odborně nabrousit. Ale co když zrovna pracujete na stavbě, není času nazbyt.

Loading

Compare Products
No products were added to compare list
Return to Shop
RUBI Nástroj na pokládku dlaždic ERGO TILE BEATER (Ref. 28900)
0 customer review
1 157  (956  bez DPH)
RUBI SUPERPRO Diamantová korunka 20-48 mm - kuželová (Ref. 06987)
0 customer review
1 139  (941  bez DPH)
RUBI SUPERPRO Diamantová korunka 2-35 mm - kuželová (Ref. 06986)
0 customer review
1 139  (941  bez DPH)
RUBI SUPERPRO Diamantová korunka 20 mm - válcová (Ref. 06985)
0 customer review
543  (449  bez DPH)
RUBI SUPERPRO Diamantová korunka 10 mm - válcová (Ref. 06984)
0 customer review
449  (371  bez DPH)
RUBI Diamantový kotouč TVA 85 SUPERPRO MINI VIPER pro tvrdé materiály (Ref. 32951)
0 customer review
745  (616  bez DPH)
RUBI Manipulační systém SLAB TRANS HEAVY DUTY N (Ref. 18982)
0 customer review
49 715  (41 087  bez DPH)
RUBI SUPERPRO 64XR10 M14 Diamantový poloobloukový řezák (Ref. 52939)
0 customer review
2 414  (1 995  bez DPH)
PARTNERSITE Pracovní lampa LM3x150F se stojanem (Ref. 16104)
0 customer review
8 613  (7 118  bez DPH)
PARTNERSITE Pracovní světlomet LSR5HF (Ref. 16102)
0 customer review
471  (389  bez DPH)